Desiatky tisíc ľudí každoročne zistia, ako ľahké je stať sa obeťou krádeže identity.

Zlodeji identity môžu jednoducho použiť informácie z telefónu, kreditnej karty, vodičského preukazu alebo ich nájsť priamo na internete, a získať tak pôžičku v mene niekoho iného bez toho, aby peniaze vrátili.

Dôsledky sú nepríjemné. Je ľahké si predstaviť nepríjemné pocity, keď vám niekto ukradne identitu, a frustráciu zo straty času a peňazí, ktoré musíte vynaložiť, aby ste dali znova všetko do poriadku.

V každodennom živote je dôležité myslieť na nasledujúce body:

  • Často využívam online služby. Ako môžem chrániť seba a svoju rodinu pred kybernetickými rizikami a krádežou dát?
  • Ako môžem zistiť, či sa niekto v mojom mene nepokúša získať úver?
  • Kto mi môže poskytnúť pomoc, ak sa stanem obeťou krádeže identity?

Detaily riešenia

Consumer People 3 1200

Ochrana pred krádežou identity

Online údaje sú cenné najmä pre tých, ktorí ich chcú využiť na podvody. Existuje mnoho spôsobov, ako údaje nájdené na internete zneužiť na nezákonné účely. Napr:

  • Podvodník si môže na základe rôznych údajov (napr. mena, priezviska, e-mailu, adresy, IBAN, …) otvoriť účet na meno inej osoby a páchať nezákonné činnosti (napr. pranie špinavých peňazí).
  • Hacker môže zistiť heslo k e-mailovému účtu danej osoby a posielať e-maily jej kontaktom so žiadosťou o peniaze.
  • Zločinec môže po získaní údajov o kreditnej karte danej osoby použiť tieto údaje na nákupy a účtovať ich obete.

CRIF poskytuje spotrebiteľom služby, ktoré im umožňujú sledovať a zistiť, či sú ich údaje na internete ohrozené alebo či sa niekto snaží využiť ich totožnosť na získanie úveru. Súčasťou týchto služieb je aj podpora obetiam krádeže identity.

Monitorovanie kybernetických rizík

Kybernetické riziká sa dotýkajú alebo budú dotýkať organizácií všetkých veľkostí.  Aj keď o tejto hrozbe dobre vedia, nie vždy sa jej dobre rozumejú. Takmer všetky spoločnosti sú dnes pripojené k internetu: e-mail, vyhľadávanie na internete alebo platby dodávateľom sú len niektoré zo spôsobov, akými spoločnosti komunikujú online. CRIF pomáha spoločnostiam riadiť ich kybernetické riziká a zavádza monitorovanie v prípade, že došlo k odcudzeniu citlivých údajov.

Consumer People 4 1200

Kľúčové výhody

Ochrana a kontrola online dát

Neustále monitorovanie osobných a finančných dát na verejných aj dark weboch s včasným informovaním v prípade ich odhalenia alebo odcudzenia.

Ochrana úverovej povesti

Ochrana pred zničením povesti kvôli úverovému podvodu. CRIF pomáha pred krádežou identity a s nimi spojenými finančnými stratami.

Riadenie kybernetických rizík

Report CRIF ukazuje aktuálne vystavenie kybernetickému riziku s podrobnými informáciami o zraniteľnostiach, priebežnom monitorovaní firemných dát na dark webe a okamžitých upozorneniach.

Špecializovaná pomoc v prípade možného podvodu

Spotrebitelia môžu vyhľadať odbornú pomoc a poradiť sa o vhodných krokoch, ktoré treba podniknúť.