CRIF získala väčšinový podiel akcií v írskej spoločnosti HPI

CRIF, globálna spoločnosť špecializujúca sa na úverové registre, obchodné informácie, služby outsourcingu a spracovania, pokročilé riešenia pre úvery a otvorené bankovníctvo, dnes oznámila akvizíciu 73 % akcií spoločnosti HPI (HIRE PURCHASE INFORMATION), popredného poskytovateľa služieb so sídlom v Dubline.

HPI je unikátna s vysokým postavením na konkurenčnom a sofistikovanom trhu. Bola založená v roku 1948 s cieľom vytvoriť a spravovať írsky register financovaných aktív. S osobitným zameraním na motorové vozidlá, na ktoré sa vzťahujú zmluvy o kúpe na splátky a iné formy pôžičiek, predstavuje HPI jedinečný prístupový bod k záznamom poskytnutých skupinou účastníkov vrátane AIB (Allied Irish Bank), BOI (Bank of Ireland) a UB (Ulster Bank), z ktorých všetci sú zároveň jej akcionármi. Komplexné finančné kontroly osobných, nákladných vozidiel a iných druhov majetku v reálnom čase sú ponúkané potenciálnym kupujúcim aj ich finančníkom prostredníctvom rôznych kanálov B2B a B2B2C.

„Táto dohoda predstavuje ďalší dôležitý krok v konsolidácii prítomnosti CRIF v Írsku a sme presvedčení, že miestnym klientom prinesie významné výhody. Naša vízia je postavená na rozvoji nových partnerstiev s cieľom posilniť to, čo ponúkame našim klientom a predvídať potreby trhu. Spojením sily globálneho know-how a skúseností CRIF s osobitými odbornými znalosťami HPI pomôžeme našim klientom využiť nové príležitosti a otvoriť nové možnosti rastu a inovácií,“ povedal Carlo Gherardi, prezident a generálny riaditeľ CRIF.

CRIF pôsobí v Spojenom kráľovstve a v Írskej republike už dlhšiu dobu a svojimi inovatívnymi systémami na podporu rozhodovania, analytikmi a softvérovými riešeniami podporuje množstvo finančných inštitúcií, poisťovní, podnikov a iných organizácií. Navyše, vďaka akvizícii Vision-Net, popredného poskytovateľa obchodných informácií so sídlom v Dubline, CRIF poskytuje okamžitý prístup k úverovým správam a obchodným informáciám o každej spoločnosti v Írsku a Spojenom kráľovstve.

Prostredníctvom tejto akvizície má CRIF za cieľ ďalej konsolidovať svoju pozíciu v regióne, dodávať na trh služby s pridanou hodnotou a inovatívne riešenia. Spojením svojej globálnej ponuky a celosvetových odborných znalostí s výnimočnosťou a jedinečným postavením HPI v automobilovom priemysle sa spoločnosť CRIF zaviazala podporovať zákazníkov pri dosahovaní ich cieľov vďaka širšej škále inovatívnych produktov a služieb, od riadenia rizík po rozvoj podnikania a overený onboarding.

„Veľmi sa teším z tejto akvizície, pretože CRIF a HPI zdieľajú spoločné hodnoty a hnacie sily - najmä silný záväzok k starostlivosti o zákazníkov, kvalitu dát a jedinečnosť celej ponuky. Naša charakteristická ponuka spočíva v rozvoji našich synergií a v zlúčení príslušných prevádzkových oblastí: jedinečná prítomnosť HPI a pochopenie miestnych potrieb a globálna odbornosť CRIF v tomto a iných sektoroch. Pri súčasnom európskom kontexte to umožňuje urobiť ďalší krok smerom k vytvoreniu strategického trhu po akvizícii Vision-net a etablovaných projektoch v krajine,“ povedala Sara Costantini, regionálna riaditeľka CRIF pre Spojené kráľovstvo a Írsko.

Riadenie Spoločnosti prevezme Giovanni Catinari, riaditeľ spoločnosti CRIF. Bude spolupracovať so Sarou Costantini, regionálnou riaditeľkou CRIF pre Spojené kráľovstvo a Írsko, na posilnení obchodnej stratégie CRIF v Írskej republike.